Aktuality

Přehled nadcházejících akcí na zámku Radim. 

 

Noční prohlídky na zámku Radim

25.9.2021 Noční prohlídky 

Oblíbené KOSTÝMOVANÉ NOČNÍ PROHLÍDKY  proběhnou v sobotu 25.9.2021 od  18:00, 19:00, 20:00. Můžete se těšit na zbrojnoše a ukázky historických zbraní, osazenstvo černé kuchyně, hudebníky, tanečníky i šlechtu, výhradně originál ze 17. století. 

Místa si prosím rezervujte prostřednictvím tohoto formuláře: 

   

  26.9.: BRAZILSKÉ PÍSNIČKY S ČESKÝMI TEXTY – DUO MARIE A DEVANIL

  Hudební duo Marie a Devanil vystoupí v neděli 26.9.2021 od 17 hod. v kavárně zámku Radim. Zazní známé i neznámé brazilské písničky s českými texty. Přijďte se rozlučit s létem v latinských rytmech. Vstupenky k zakoupení před koncertem na místě konání.  

  9.10.2021 Oděvy a tance v proměnách času

  Živá expozice dobových kostýmů od gotiky po biedermeier v jednotlivých sálech s výkladem k příslušné době a v sále pak ukázky tance k době příslušné k šatům s výkladem.

  Brzy zde otevřeme možnost registrací na tyto speciání prohlídky. 

  30.10.2021 Strašidelné prohlídky a vampíří symposium

  Strašidelné noční prohlídky, tentokrát is přednáškou o vampýrech a upírech v historii, čarodějnictví a čarodějnických procesech v našich zemích. Ale i tanec ve specifickém duchu upířím.

  Brzy zde otevřeme možnost registrací na tyto speciání prohlídky. 

  Celoroční provoz zámku Radim a zámecké kavárny 

  Po celé prázdniny, červenec-srpen, je otevřeno čtvrtek – neděle, prohlídky od 11, 13 a 15 hod. Individuální prohlídku pro větší skupiny je možno domluvit i na jiné dny (info@zamek-radim.cz). Kavárna má v létě otevřeno čt-ne, 11-17 hod. (Pouze na předchozí objednání: od 17:00 hod. se konají speciální hudební prohlídky). 

  Na léto chystáme oblíbené noční prohlídky a 31.7. bude renesanční Hradozámecká noc. Sledujte prosím také náš facebook či instagram

  Otevírací doba zámku Radim v období září 2021 – červen 2022: soboty, neděle a státní svátky. Rozšířená otvírací doba mezi Vánocemi a Silvestrem. Prohlídky začínají od 11, 13 a 15 hodin. Možnost prohlídek pro větší skupiny (6 a více osob) po předchozí telefonické domluvě i v jiných dnech. 

  Zámecká kavárna má v zimní sezoně otevřeno soboty a státní svátky 10:45 – 17:00 , neděle 10:45-16:00, a nabízí nejméně jedno teplé jídlo denně, dále autentické ovocné limonády, postřižinské pivo, vynikající domácí koláče (hruškové, borůvkové, malinové, tvarohové, dle denní nabídky), buchty, palačinky a další dobroty. 

  Dobrovolnictví na zámku Radim

  O víkendech na zámku Radim často vítáme dobrovolníky, kteří nám přijíždějí pomoci s údržbou a rekultivací parku, květin, ale i realizací tématických akcí. Pokud máte zájem se jakkoliv zapojit, napište nám prosím na email info@zamek-radim.cz. Zúčastnit je možné se v libovolně dlouhé době kdykoliv dle Vašich časových možností. 


  Starší, již proběhlé akce zámku Radim:

   

  31.7.: HRADOZÁMECKÁ RENESANČNÍ NOC 

  V sobotu 31.7. 2021 večer proběhnou oblíbené KOSTÝMOVANÉ NOČNÍ PROHLÍDKY v renesančním duchu v rámci celostátní Hradozámecké noci.

  Čeká Vás romantický večer na zámku, noc plná tajemství a překvapení. Krásné dámy v nádherných šatech a urození pánové hotovi k tanci i k boji, znalci zbraní a zbroje, hradní tanečníci, kuchařky a jiná lákadla pro potěchu Vašich očí a uší se těší na své návštěvníky. V rámci každé prohlídky také proběhne OHŇOVÁ SHOW v parku. A možná přijde i kouzelník…

  3.7.: Letní slavnost        

  Pod záštitou velvyslankyně Spojených států mexických se v v pátek 23.7.2021 od 18:00 na zámku Radim uskutečnila Letní slavnost.

  K poslechu i tanci na zámku Radim zahrály kapely Mariachi Azteca di Praga a Moment Band.

  Od 19:30 proběhla barmanská show.

  10.7.:  KONCERT VIRTUOSI BRUNENSES       

  V sobotu 10. července od 19:30 hodin na zámku Radim proběhne Orchestrální koncert Virtuosi Brunenses + sólisté. Na programu jsou skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta a tři světoznámé písně v podání sólistů z Texasu, Mexika a Bolívie. Vstupné 120,-Kč, snížené 90, v ceně je nápoj.  Koncert proběhen na nádvoří, při nepřízni počasí v zámku. 

  4.7. Zámecký jarmark a noční prohídky

  17.6. KOUZELNÍK PAUL MERIL       

  Dne 19.6. od 18 hodin Vás zveme na Večer s kouzelníkem Paulem Merildem. Karetní kouzla, workshop a představení. Vstupné 120 Kč a snížené 90 kč. 

  Pondělí 28. září: Veršotepecké odpoledne!       

  O státním svátku v pondělí 28. září od 16:00 na nádvoří zámku proběhne Veršotepecké odpoledne. 

  Účinkují básníci, písničkáři a jeden Neznámý písničkář…
  Program bude nejen v češtině, pozvání přijali i vzácní hosté z dalekych a vzdálených krajin

  Konkrétně vystoupí Katerina Zafeiropolou (Řecko), Lenka Mitášová (Brno), Marwan Alsolaiman (Sýrie-ČR), Krystyna Skalická (ČR-Polsko), Jakub Kostelník (ČR) a Vít Šujan – NPVŚ alias Neznámý písničkář.

  Vstupné dobrovolné. 

  19. září 2020: Noční prohlídky při svíčkách        

  Oblíbené KOSTÝMOVANÉ NOČNÍ PROHLÍDKY  proběhnou od 18:00, 19:00, 20:00. Můžete se těšit na zbrojnoše, osazenstvo černé kuchyně, hudebníky i šlechtu, originál ze 17. století. 

   

  12. září 2020: Hudební duo Marie a Devanil (aneb hudební odpoledne v kavárně)

   

  Brazilsko-český pár Marie a Devanil Dos Santos započal svou společnou hudební cestu na přelomu let 2016/2017, kdy vznikl nápad začít k původním brazilským písním v typických rytmech (samba, forró, bossa nova, atd.) psát autorské texty v češtině. Už jejich prvotiny se setkávaly u českého publika s kladnými ohlasy, a tak dnes tento brazilsko-český projekt tvoří podstatnou část jejich repertoáru. Ten dále na přání doplňují známými hity z prostředí českého i mezinárodního.

  5. září 2020: Chuchelští šviháci (aneb country večer v kavárně)

  V sobotu 5. září 2020 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky, či zatančit, do příjemné zahradní verandy kavárny v doprovodu živé kapely „Chuchelští šviháci“. 

   

  29. srpna 2020: Renesanční hradozámecká noc 

  Po celý den stánky na nádvoří zámku, grilování, dobroty z obchodu s orientálním zbožím (Libanon), langoše,  šperky z charity Sušice. 

  Večer každou hodinu oblíbené KOSTÝMOVANÉ NOČNÍ PROHLÍDKY v renesančním duchu v rámci celostátní Hradozámecké noci, od 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00.

  Po poslední prohlídce od 23:00 OHŇOVÁ SHOW v parku.

  8. srpna: noční prohlídky

  V sobotu 8. srpna Vás zveme na oblíbené noční prohlídky zámku Radim. Proběhnou od 19, 20 a 22 hodin (kapacita prohlídky od 21 hod. je již naplněna). Potkáte při nich svérázné obyvatele zámku v dobovém oblečení při jejich činnostech v kuchyni, zbrojnici i hudebním a tanečním sále. 

  1. srpna 2020:  Zámecká letní slavnost s tancem a hudbou 

   
  V sobotu 1. srpna 2020 v čase 18.30 -22:00 budeme na nádvoří zámku a v kavárně nabízet pro potěchu ducha i těla speciality inspirované Novým světem.
   
  Čekají stánky, tanec a především skvělá hudba: energičtí „Mariachi Azteca de Praga“, lidová cimbalová muzika „Šáteček“ i rozšafní „Mučačíta a Limonádový Joe“.

  18. července: KONCERT TWO KSICHTIES

  Zveme Vás na příjemné posezení s hudbou autorskou i country písničkami kapely Two Ksichties a básněmi Jakuba Kostelníka na verandě kavárny zámku Radim u Kolína. Koncert proběhne v sobotu 18.7.2020 od 18:30. 

  Sobota 27. června 2020: Noční prohlídky

  V sobotu 27. června Vás zveme na oblíbené noční prohlídky zámku Radim. Proběhnou od 19, 20 , 21 a 22 hodin. Potkáte při nich svérázné obyvatele zámku v dobovém oblečení při jejich činnostech v kuchyni, zbrojnici i hudebním a tanečním sále. 

   

  Sobota 20. června 2020 od 12:00 hod.: harfový koncert

  Srdečně Vás zveme na speciální zámecký harfový polední koncert, který se bude konat v sobotu 20.6.2020 od 12 hodin v sále na zámku Radim.

  Na koncertě bude vystupovat Barbora Plachá a její žáci Harfové školy Arpeggio: 

  • Klárka Brabcová
  • Annie Eliášová
  • Barborka Pacltová
  • Honzík Hovorka
  • Terka Vítková
  • Martička Eremina

  Na programu zazní hudba rozličných hudebních stylů.

  Vstupné je dobrovolné! 

  Adventní koncerty na zámku Radim

  7.12., 14.12., 21.12.2019: Adventní koncerty na zámku Radim

  Adventní koncerty  na zámku v Radimi v roce 2019 mají podtitul  „POKOJ V TOBĚ“. Radimská zámecká kapela  nás v očekávání Vánoc přenese do dob dávných, kde víra, očekávání, naděje a touhy byly zkoušeny stejně jako dnes.
   
  Zazní písně ze starých kancionálů v úpravách pro loutny, historické harfy , flétny a píšťalky (E. Reusner, Adrian le Roy, N. Vallet, A. V. Michna, V. H. Rovenský). 
   
  Přijďte i se svou písní, přidejte se k očekávání příchodu Vánoc.
   
  Koncerty se konají vždy v sobotu od 16.30 hodin, abyste si odnesli písničky, které si v neděli ráno dle starých tradic můžete znovu zazpívat a dodržíte tím zvyk zpěvu adventních rorátů v kostelích a kaplích.
   
  Ve starých sbírkách se dochovaly záznamy o tom, že  v adventní době se zpívávaly právě roráty, případně lidé zpívali žalm 122, a učili se koledy.
   
  Přidáte se k nám ?
   
  Rezervace není nutná a vstupné je dobrovolné (doporučeno 50Kč – výtěžek z koncertu bude sloužit na opravy zámeckého parku a bývalé kaple.
   
  Dobře se oblečte, ne všude se na zámku topí.  

   

  5.12.2019: Mikulášská

  Ve čtvrtek 5. prosince 2019 zve zámek Radim na Mikulášskou –  Mikuláš, čert a anděl čekají ve sklepení zámku, koledy pak v zámecké kavárně. Nadílka proběhne od 16, 17 a 18 hod.

  Prosíme rodiče, aby předali Mikulášovi seznam hříchů a pochval dětí, spolu s balíčkem pro dítě s uvedeným jménem (seznam prosím prostřednictvím rezervačního formuláře níže, nebo v den konání před Mikuláskou v pokladně).  

  26. října 2019: Speciální, trochu strašidelné noční prohlídky zámu Radim

  V sobotu 26. října 2019 od 18, 19 a 20 hodin zve zámek Radim na noční prohlídky při svíčkách, se živou družinou obyvatel komnat i sklepení. Dobře se oblečte a zajděte si předem ke zpovědi – tentokrát to bude trochu strašidelné 🙂 

  19. října 2019: Country večer v kavárně

  V sobotu 19. října 2019 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky do příjemné zahradní verandy kavárny v doprovodu živé kapely. 

   

  12. října: DANIEL ZAPPI – BENEFIČNÍ KONCERT

  V sobotu 12.10. .2019 od 18:30 hod. si Vás dovolujeme pozvat na hudební večer Anglo-italského zpěváka a hudebníka Daniela Zappi (www.danielzappi.com), který akusticky zahraje výběr ze svých autorských písní.

  Výtěžek koncertu bude věnován na činnost charitativní organizace *Achilleus* www.achilleus.cz , jejíž hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáhá rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispívá k úspěšnosti léčby dětí.

  21. září 2019: Country večer v kavárně

  V sobotu 21.2019 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky do příjemné zahradní verandy kavárny v doprovodu živé kapely. 

   

  14. září 2019: Noční prohlídky

  V sobotu 14. září  Vás zveme na oblíbené noční prohlídky zámku Radim. Proběhnou od 18, 19, 20 a 21 hodin. Potkáte při nich svérázné obyvatele zámku v dobovém oblečení při jejich činnostech v kuchyni, zbrojnici i hudebním a tanečním sále. rezervace míst doporučena 

   

  31. srpna 2019: Hradozámecká noc 

  Hradozámecká noc 2019 na zámku Radim: 

  • od 14:00 interaktivní divadelní představení pro děti „Jak se Janek nemohl rozhodnout“ v zahradě zámku (rezervace není nutná);
  • od 16:00 hod. repríza divadelního představení pro děti „Jak se Janek nemohl rozhodnout“ (rezervace není nutná);
  • od 18:00 a dále po 30 minutách až do 22:30: kostýmované noční prohlídky zámku při svíčkách – rezervace nutná prostřednictvím formuláře níže
  • od 22:00 hod. – ohňová show v zahradě zámku

   

  17. srpna 2019: Country večer v kavárně

  V sobotu 17.8.2019 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky do příjemné zahradní verandy kavárny v doprovodu živé kapely. 

   

  pátek  26. července: Mazaný lazebník (historický šerm)

  V pátek 26. července 2019 od 17:00 vystoupila v zahradě zámku Radim skupina historického šermu REGO z Vrchlabí s představením MAZANÝ LAZEBNÍK. 

   

  13. července 2019: Noční prohlídky

  V sobotu 13. července se konaly noční prohlídky zámku Radim.

         

   

  27. dubna 2019: Kouzelník Paul Merild na zámku Radim

  V sobotu 27. dubna od 15:00 Vás srdečně zveme na pořádně začarovanou prohlídku zámku Radim – poslední sobotní prohlídka zámku bude zakončená vystoupením kouzelníka Paula Merilda. 

  20. dubna 2019: Velikonoční trhy a prohlídky na zámku Radim 

  V sobotu 20. dubna 2019 Vás zveme Velikonoce na zámku Radim s prodejními výstavami na nádvoří. K dispozici budou např. Velikonoční dobroty, keramika, zajímavé knihy nakladatelství Trnka a Crème de la Crème zmrzlina. 

  Jarní hudební prohlídky

  O jarních víkendech až do Velikonoc 2019 Vás zámek Radim zve na prohlídky s živým hudebním doprovodem s názvem Komnaty plné hudby. Prohlídky začínají vždy od 11, 13 a 15 hodin. Otevřena bude i zámecká kavárna. Jen se teple oblékněte, ne ve všech komnatách již nastalo jaro 😉 Těšíme se na Vás!  

  31.3.2019 – Pěvecký koncert

  V neděli 31. března 2019 od 16:00 hodin (po poslední prohlídce) Vás zámek Radim zve na koncert pěveckého sboru Siloe s názvem „Vícehlasá píseň v proměnách staletí“. Vstupné dobrovolné. 

   

  Otevírací doba na konci roku 2018

  Zámek Radim bude mít otevřeno i v období 24.12.2018 – 1.1.2019. Prohlídky začínají vždy v 11, 13 a 15 hodin. Dne 26.12. se konají speciální vánoční hudební prohlídky. 

  26. prosince 2018: Vánoční hudební prohlídky aneb Vrtochy hraběnky Leopoldýny 

  O druhém svátku vánočním, 26.12.2018, Vás zámek Radim zve na speciální vánoční prohlídky, při kterých vyslechnete v různých komnatách zámku krásné renesanční skladby v podání hraběnky Leopoldýny.

  Tato v pravdě záhadná osoba zahraje na loutnu a další nástroje skladby zachovalé z doby Rudolfa II.,  ale těšit se můžete i na  vánoční koledy z celé Evropy.

  Hudební prohlídky se uskuteční od 11, 13 a 15 hod. 

  17. prosince 2018: Předvánoční prohlídky pro školy

  Zámek Radim nabízí předvánoční prohlídku pro školy a školky dne 17. 12. 2018. V rámci prohlídky uvidí návštěvníci výstavu betlémů, uslyší renesanční skladby na různé hudební nástroje v podání tajemné hraběnky Leopoldýny a navštíví černou i bílou kuchyni.  Rezervace povinná – v případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@zamek-radim.cz či prostřednictvím kontaktního formuláře na tiltulní stránce

  5. prosince 2018: Mikulášská na zámku

  Zámek Radim zve na speciální Mikulášskou nadílku pro děti ve středu 5.12. od 17:00 hodin. Kromě čertíků a Mikuláše se můžete těšit i živé vánoční koledy.  Vstupné 50 Kč, v ceně balíček pro děti a teplý nápoj pro dospělé. Rezervace míst nutná na info@zamek-radim.cz.

   

  1. prosince 2018: Adventní koncert

  V sobotu 1. prosince od 17:00 hod. Vás zámek Radim zve na adventní koncert pěveckého sboru Jeroným, při kterém zazní česká hudba 14. – 16. století. Symbolické dobrovolné vstupné 30 kč (příspěvek na vytápění). S ohledem na omezenou kapacitu sálu garantujeme jen prvních 50 míst.

  17. listopadu 2018: noční prohlídky 

  Poslední letošní noční prohlídky na zámku Radim se ukuteční o státním svátku v sobotu 17. listopadu, a to od 17:00, 17:30, 18:00 a 19:00 hod. Setkáte se s renesančními obyvateli zámku v jejich komnatách, kuchyních, ve zbrojnici i při zábavě. Rezervace míst nutná na info@zamek-radim.cz  

   

  do konce října 2018: Výstava obrazů malířky Zuzany Riva Jeřábkové

  Zveme Vás na výstavu obrazů s názvem „Cesta nikdy nelže“, které jejich autorka Zuzana Riva Jeřábková vytvořila při svém putování pro zemích Asie. Výstava je k vidění během otvíracích hodin zámku Radim (víkendy a svátky 10-16 hod.) v rámci všech prohlídkových okruhů až do konce října 2018.  Vystavená díla je možné si též zakoupit. 

   

  13. října 2018: Noční prohlídky

  V sobotu 13. října 2018 se na zámku Radim uskuteční další z oblíbených nočních prohlídek. Při svíčkách potkáte renesanční obyvatele zámku v dobových kostýmech, šlechtice v jejich komnatách, kuchařky v černé kuchyni, tanečníky v sále, i alchymistu v jeho laboratoři. Začátek prohlídek ve 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00 hodin.  Rezervace míst doporučena – na emailu info@zamek-radim.cz.  

  8. září 2018: Country večer v kavárně zámku Radim

  V sobotu 8.9.2018 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky do příjemné zahradní verandy kavárny v doprovodu živé kapely. 

   

  25. srpna 2018: Hradozámecká noc na zámku Radim

  V sobotu 25. sprna 2018 se na zámku Radim uskuteční oblíbená Hradozámecká noc. 

  Rezervace míst nutná! Prosím pište nám na info@zamek-radim.cz, o kolik míst a na kterou hodinu máte zájem. 

  Abychom návštěvníkům Hradozámecké noci večer zpříjemnili, bude v zámecké kavárně hrát celý večer živá hudba.  

  Program: Tématem je život na zámku v době
  renesance – hospodaření, právo, vězeňství, zbraně, život pána a paní, výchova dětí, laboratoř alchymisty, všednodenní i sváteční provoz kuchyně, zábava – vše v podání živé osádky komnat i sklepení v dobových kostýmech. A také zámecké překvapení!  

  25.-26.8.2018: Dobrovolnický víkend

  Byl věnován údržbě a rekultivaci praku zámku Radim. Dobrovolníci se také aktivně zapojili do organizace Renesanční noci na zámku Radim, akce v rámci Hradozámecké noci. Moc děkujeme všem zapojeným dobrovolníkům a dobrovolnicím. Park výrazně prokoukl a noční prohlídka byla krásná a živá! 

  do 31. 8. 2018: Prodejní výstava obrazů Jana Severy

  Zveme Vás na výstavu obrazů malíře Jana Severy a jeho žáků. Jedná se o absolvenstkou výstavu Malířské a plenérové školy Jana Severy. Výstava bude na zámku Radim k vidění během celých prázdin do 31.8.2018 v rámci všech prohlídkových okruhů a díla je možno si i zakoupit

   

  18. srpna 2018: Hudební večer v kavárně zámku Radim

  V sobotu 18.8.2018 od 19:00 hod. Vás zveme na tradiční hudební večer v kavárně zámku Radim. Přijďte si s námi zazpívat country & trampské písničky do příjemné zahradní verandy kavárny. V sobotu 18. srpna bude v hudební sestavě i tahací harmonika!

  11. srpna 2018: Country večer

  V sobotu 11. srpna od 19 hod. vystoupí v kavárně zámku Radim country kapela Černí koně. Přijďte si zazpívat tradiční country & trampské písničky.

   

  4. srpna 2018: Sraz Wartburg Veterán Klubu

  V sobotu 4. srpna odpoledne budou na zámku Radim k vidění historické vozy členů Wartburg Veteran Klubu.  Sraz veteránů v době od 13 do 19 hod. doprovodí také country kapela. Přijďte si vyfotit veterány a zazpívat tradiční písničky.

  P.S. Možná se zastaví i jeden barkas ze  sbírek majitele zámku Radim. 

  23. června 2018: Noční prohlídky

  V sobotu 23. června 2018 se na zámku Radim uskuteční další z oblíbených nočních prohlídek. Tentokrát budou tématem renesanční zbraně a renesanční kuchyně. Začátek prohlídek ve 20:00, 21:00 a 22:00 hodin.  Rezervace míst doporučena – na emailu info@zamek-radim.cz.  

  23. a 24. června 2018: Rytířské souboje

  Ve dnech 23. a 24. června se v parku zámku Radim utkají vždy od 14:00 hodin princezna Adriana s rytířem Dejmorem v jezdeckém turnaji.  V rytířském turnaji budou diváci sledovat napínavé jezdecké disciplíny, dřevcove souboje, pěší souboj na meče a spoustu další nezvyklé podívané.  

           

   31. března 2018: Noční prohlídky 

  Noční prohlídky s ukázkami renesančních tanců a zbraní v dobových kostýmech, překvapení v černé kuchyni. Začátek v 19:00, 20:00 a 21:00 hod. Rezervujte prosím svá místa na info@zamek-radim.cz nebo tel. 608413228. 

  Prosinec 2017: Převánoční prohlídky pro školy

  V adventní době zámek Radim nabízí předvánoční prohlídky pro školy – prosíminformujte se na info@zamek-radim.cz, nebo tel. 608 413 228 stran volných termínů.  

           

  3. prosince 2017: Mikulášská nadílka

   

  V neděli 3. prosince  2017 od 16 do 18 hodin Vás zámek Radim zve na Mikulášskou nadílku pro děti

   

  17. listopadu 2017: OTEVŘENO

  Na státní svátek 17. listopadu 2017 má zámek Radim OTEVŘENO. Prohlídky probíhají každou celou hodinu v době od 10:00 do 16:00 hod. 

               

  11. listopadu 2017: Svatomartinská noční prohlídka

  Noční prohlídka zámku při svíčkách, ukázky renesančních tanců a překvapení. Prohlídky proběhnou od 16:30, 18:00, 19:30 a 21:00 hod. Uvidíte roztopenou středověkou černou kuchyni i s kuchařkami, panoš Vám ukáže renesanční zbraně, uvidíte tance kavalíra s dámami v dobových kostýmech, bude zatopeno v krbu v hlavním sále a možná na Vás čeká i překvapení. Zájemce o účast prosíme o rezervování si míst předem na info@zamek-radim.cz nebo 608 413 228.

  28. října 2017: Noční prohíka

  Noční prohlídka zámku při svíčkách a ukázka renesanční kuchyně s překvapením. 

   

  26. srpna 2017: Hradozámecká noc 2017

  (19:00-24:00)

  Celorepubliková akce, v jejímž průběhu zveme na našem zámku k nočním prohlídkám při svíčkách, zakončeným komentovanou ukázkou renesančních tanců v podání profesionálního tanečního dua Bianco Fiore.

  1. prohlídka začíná v 19:30 hod.,

  2. prohlídka začíná ve 21:00 hod.

  (dále případně dle zájmu).

  Vstupné je jednotlivci 150 Kč, děti 60 Kč, rodinné vstupné 300 Kč. 

  Rezervace míst je nutná – prosíme napište nám na info@zamek-radim.cz, nebo zavolejte na 608413228. 

   

  20. srpna 2017: Za tajemstvím radimského černokněžníka

  (14:00)

  Zámek Radim pořádá tradiční nedělní hru pro děti

   

  18. srpna 2017: Country večer

  (19:00-22:00)

  Tradiční Country večer za doprovodu kapely. Pojďte si zazpívat staré známé trampské, country a folkové písně.